Dokończ zdanie zaznacz odpowiedź spośród podanych miejscem najostrzejszego widzenia jest

Pobierz

A.Kilka słów o nas ››.. Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed urazami.. spłaszczeniu i światło jest silnie załamywane.. Funkcją układu dokrewnego nie jest: (1 punkt) regulacja pracy wszystkich narządów organizmu.. B. spłaszczeniu i światło jest silnie załamywane.. utrzymanie stałych warunków środowiska wewnętrznego organizmu.. B. elektryczne.. D. uwypukleniu i światło jest silnie załamywane.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.. Jeśli oglądany obiekt znajduje się blisko, to soczewka ulega A. spłaszczeniu i światło jest słabo załamywane.. Zaznacz nazwy związków, które są częściowo odzyskiwane przez organizm z moczu pierwotnego.. Odpowiedź nauczyciela .. Pozwalają na widzenie w słabym świetle.Dokończ zdanie.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. B. działaniach wykonywanych w celu dostarczenia określonych korzyści lub zaspokojenia potrzeb.Dokończ zdanie.. Wybierz odpowiedzi spośród podanych.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. C. soczewka.. nerw wzrokowy, twardówka, źrenica, ciało szkliste, naczyniówka, soczewka 9.. D. pręcik.. C. soczewka.. Wybierz odpowiedzi spośród podanych.. A / BZaznacz prawidłowe zakończenie zdania.. Wybierz odpowiedzi 1 lub 2 oraz A lub B. Usługi są sektorem gospodarki o charakterze 1. produkcyjnym, 2. nieprodukcyjnym, ponieważ polegają one na A. wytwarzaniu dóbr materialnych na dużą skalę.. a) Narządem smaku są A / B. b) Komórki węchowe leżą w C / D części jamynosowej..

Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.

Nowa jakość zadań domowych.. Podkreśl nazwy elementów budowy oka, przez które przechodzi promień świetlny.. odbieranie i analizowanie bodźców płynących ze środowiska zewnętrznego organizmu.. uwypukleniu i światło jest słabo załamywane.. B. nadmiar hormonu wzrostu u osób dorosłych.. Jeśli oglądany obiekt znajduje się blisko, to soczewka ulega A. spłaszczeniu i światło jest słabo załamywane.. Drugi typ właściwych receptorów wzroku- pręciki- są wrażliwe na ruch oraz natężenie światła.. P F Oceń, czy poniższe informacje dotyczące narządu wzroku są zgodne z prawdą.. Powieki to fałdy skórne, które chronią gałkę oczną przed P F 4.. Wybierz odpowiedzi spośród podanych.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. C. siatkówka.. Uzupełnij poniższe zdania.. D. akustyczne.. C. nadmiar hormonu wzrostu w okresie dzieciństwa.. Miejscem najostrzejszego widzenia jest A. plamka B. tarcza nerwu wzrokowego.. Podkreśl właściwe wyrazy tak, aby tekst dotyczący krótkowzroczności był zgodny z prawdą.informacja jest prawdziwa, albo literę F - jeśli jest fałszywa.. Czopki to receptory wzroku, które odpowiadają 8.. D. pręcik.. Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.. C. siatkówka.. regulacja poziomu glukozy we krwi.. uwypukleniu i światło jest silnie załamywane.1.. Zaznacz literę P, jeśli informacja jest prawdziwa, albo literę F - jeśli jest fałszywa..

Jest to miejsce najostrzejszego widzenia.

Ile przydawek występuje w wypowiedzeniu: Ulubiony kolega Tomka wyświadczył mi niedzwiedzią przysługę.. Powiązane pytania Q&A.. C. uwypukleniu i światło jest słabo załamywane.. B. spłaszczeniu i światło jest silnie załamywane.. C. chemiczne.. Przedstawione na rysunku zwojnice A.. Woda.. Pręciki są bardzo czułymi fotoreceptorami, które umożliwiają widzenie C / D.1.. D. nagłośni zamykającej wejście do krtani.Dokończ zdanie.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.Wyrażenie: (2a+3b)(3b-2a) Przyczyną karłowatości przysadkowej jest A. niedobór hormonu wzrostu w okresie dzieciństwa.. A-dwie B-trzy C-cztery D-pięć".. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Miejscem najostrzejszego widzenia jest A. plamka.. D. pręcik.Dokończ zdanie: Miejscem najostrzejszego widzenia jest: A. plamka żółta.. Dzięki naszym wideoporadnikom nauczysz się rozwiązywać nawet najtrudniejsze zadania z przedmiotów ścisłych.Plik dokończ poniższe zdanie wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych historia.pdf na koncie użytkownika almirmeshich • Data dodania: 22 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dokończ zdanie wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.przedstawione na ilustracji malowidło to przykład sztuki..

Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.

Podkreśl nazwy elementów budowy oka, przez które przechodzi promień świetlny.. Jeśli oglądany obiekt znajduje się blisko, to soczewka ulega spłaszczeniu i światło jest słabo załamywane.. Tarcza nerwu wzrokowego jest miejscem najostrzejszego widzenia.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. receptory wzroku, które odpowiadają za rozróżnianie barw.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Przenikanie tlenu do krwi jest ułatwione dzięki: A. cienkościennej budowie pęcherzyków płucnych.. Miejscem najostrzejszego widzenia w oku jest A. plamka.. P FRead about Dokończ zdanie.. Uzupełnij poniższe zdania.. 2Zaznacz, w którym punkcie prawidłowo przedstawiona .Dokończ zdanie.. Uzupełnij poniższe zdania.. Spojówka jest cienką błoną, która produkuje śluz i odbiera bodźce świetlne.. A / B polega na zmianie średnicy źrenicy w zależności od oświetlenia.. P FDokończ zdanie.. B. tarcza nerwu wzrokowego.. Szkoła podstawowa.. B. występowaniu rzęsek na powierzchni dróg oddechowych.. C. występowaniu chrzęstnych pierścieni w tchawicy.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.Rozmieszczenie czopków w siatkówce jest nierównomierne.. Zaznacz prawidłowe zakończenie zdania.Dokończ zdanie.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. D. niedobór hormonu wzrostu u osób dorosłych.. Question from @Superir - BiologiaMiejsce o największym zagęszczeniu czopków na siatkówce oka nazywa się plamką żółtą - znajduje się w okolicy środka oka i jest miejscem najostrzejszego widzenia całego oka.Urządzenia wyświetlające obraz takie jak telewizory czy monitory komputerowe wzorowane są właśnie na funkcjonowaniu, budowie i rozmieszczeniu czopków na siatkówce oka.70 Kartkówki Dokończ zdanie..

Zaznacz odpowiedź spośród podanych.

3.Dokończ zdanie.. D. uwypukleniu i światło jest silnie załamywane.. (0-1) Miejscem najostrzejszego widzenia w oku jest A. plamka.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. C. uwypukleniu i światło jest słabo załamywane.. (0-1) nerw wzrokowy, twardówka, źrenica, ciało szkliste, naczyniówka, soczewka 9.. D. pręcik.. Zaznacz odpowiedź spośród podanych.. Komórki węchowe znajdujące się w jamie nosowej odbierają bodźce A. mechaniczne.. receptory wzroku, które odpowiadają za rozróżnianie barw.. Najwięcej znajduje się w nich w punkcie zwanym plamką, dawniej plamką żółtą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt