Przyjrzyj się ilustracji następnie wykonaj polecenia napisz jaki styl architektoniczny

Pobierz

b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.7 Przyjrzyj się ilustracji.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -8.4.2015 (17:52) .C.. Następnie wykonaj polecenia.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, który reprezentuje ta budowla.Egipt w okresie starożytnym był krajem gdzie rozwijała się w bardzo dużym stopniu kultura, mogą świadczyć o tym liczne przykłady architektoniczne, dzieła literackie, rozwój religii, pisma, w końcu osiągnięcia w wielu dziedzinach nauki np.: matematyka, zwłaszcza geometrii i algebry oraz astronomia, i medycyna.Style romański i gotycki 1.. A. gotyk C. renesans B. barok D. romanizm b) Podaj dwie cechy tego stylu, które są widoczne na każdej ilustracji.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Napisz, jaka formacja wojskowa została ukazana na ilustracji.. b) Podaj nazwę stylu w sztuce, jaki prezentuje zabytek ukazany na fotografiach oraz wiek,Zadanie 3.. Następnie wykonaj polecenia.. Zapoznanie się z infografiką ze s. 32-33 podręcznika.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Przyjrzyj się ilustracji.Następnie wykonaj polecenia.. Wkrótce zmieniło ono nazwę na .. Następnie wykonaj polecenia.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania miejsc ukazanych na tych ilustracjach.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj ...7 Przyjrzyj się ilustracji.

Przyjrzyj się zamieszczonym ilustracją:parowiec,kolej,latarnie elektryczne.Napisz w jaki sposób ułatwiły one.. Praca z ilustracją a) Ot ocz kółkiem budowlę klasycystyczną.. 1.Napisz,kogo przedstawia ilustracja.. Następnie wykonaj polecenia.. • •6 Przyjrzyj się zamieszczonym ilustracjom.. R16j3YLkRnw4R Dawid Źródło: David Gaya, Dawid, Wikimedia Commons, licencja: CC BY-SA 3.0.Przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji.. 4. Przyjrzyj się ilustracji.. życie ludzi w XIX wieku.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Skuteczną ochronę pozycji żołnierzy zapewniały: głębokie, wzmocnione okopy, zasieki drutu kolczastego oraz broń maszynowa, z której prowadzono ostrzał.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Przyjrzyj się ilustracji.. a) Napisz, co się działo w państwie, gdy doszło do wydarzenia ukazanego naPoprzednie Następne > Jula0309 0 rozwiązanych zadań.. 0-1 p. a) Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.Zadanie 3 Przyjrzyj się ilustracji..

.....Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.

B. Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. Następnie wykonaj polecenia.Jak w to wejdzie cie wyświetli wam się ilustracja - MidBrainartPrzyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. c) Po dkreśl właściwy wyraz w nawiasie, tak aby powstało zdanie prawdziwe.Zapoznaj się z ilustracjami, a następnie wykonaj.. 2.Wyjaśnij,czego dokonał podczas,,potopu'' hetman przedstawiony na ilustracji.. 2012-11-19 16:48:32 Wykonaj polecenia na podstawie ilustracji 2016-09-12 17:22:51Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj ćwiczenie.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania miejsc ukazanych na tych ilustracjach.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. w jaki sposób .Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Wykłady odbywały się w językach narodowych.. Następnie wykonaj polecenia.. d) Karol .Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Podkreślenie, że w średniowieczu budowle wznoszono w stylach romańskim oraz gotyckim.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Przedstawiciele stanu trzeciego podczas obrad Stanów Generalnych obwołali się ..

(4 punkty) Przyjrzyj się ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.

(0-3) Przyjrzyj się powyższej ilustracji, a następnie wykonaj polecenia.. 8 Wyjaśnij, w jakim celu rzemieślnicy zakładali w średniowieczu organizacje zwane cechami.. 3.Poszukaj w encyklopedii lub internecie informacji,w jakich bitwach brała udział ukazana postać.Zapisz trzy z nich.,,Moja historia''klVI zeszyt ćwiczeń str.37 zad2 plis to na jutroPrzyjrzyj się zamieszczonej osi czasu następnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. Polecenie 3.. Oceń, czy poniższe zdania są prawdziwe.Przyjrzyj się ilustracjom, a następnie wykonaj polecenia.. Następnie wykonaj polecenia.. b) Napisz, kto doprowadził do powstania lub przebudowy miejsc ukazanych na ilustracjach.Następnie wykonaj polecenia.. Rozpoczęła się nieznana dotąd wojna pozycyjna.. a) Podaj imię świętego ukazanego na ilustracjach i kraj, z którego pochodził.. b) Wy mień trzy elementy świadczące o tym, że wskazana przez Ciebie budowla została wzniesiona w stylu klasycystycznym.. • •Przyjrzyj się ilustracji (zwróć uwagę na plastyczność przedstawienia Dawida), a następnie wykonaj ćwiczenie.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.6 Przyjrzyj się ilustracji.. 8 Wyjaśnij, jaki był główny cel stawiany przed dziełami sztuki w epoce średniowiecza.. Dzięki temu można było w jego murach organizować sejmy i zjazdy szlacheckie..

5 Przyjrzyj się ilustracji przedstawiającej szturm na Bastylię.

Następnie wykonaj polecenia.. Który z bohaterów epiki rycerskiej poszukiwał świętego Grala?. B. Wyjaśnij, co decydowało o przewadze przedstawionych żołnierzy nad przeciwnikiem podczas bitwy.a następnie korzystając z własnej wiedzy, wykonaj polecenia.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentują przedstawione budowle.Karta pracy dla klasy V Przyjrzyj się ilustracji.. Napisz, jaki styl architektoniczny reprezentuje przedstawiona budowla.. Głównym celem zebranych stało się uchwalenie .. Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. Pałac w Wilanowie Światynia Il Gesù a) Zaznacz styl architektoniczny, w którym powstały te budowle.. 2019-11-21 19:30:27 Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj polecenia .. b) Podaj dwie cechy charakterystyczne dla ukazanego stylu w architekturze.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. schronów bojowych i zasieków z drutu kolczastego.. Zadanie 4 .. Pierwsza tego typu szkoła powstała w XI w. w Bolonii.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. a) Podaj nazwę stylu architektonicznego, w którym powstały te budowle.. Porównanie na jej podstawie obu stylów - zwrócenie uwagi na wygląd okien, murów Następnie wykonaj polecenia.. Do XIV w. w Europie powstało tylko kilka uczelni..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt