Charakterystyka ziemniaka gala

Pobierz

Odmiana.. Wewnątrz ziemniaki są jasnożółte lub bogate w żółte.. Pełnoprawna charakterystyka odmian odmian obejmuje nie tylko listę głównych właściwości.. Charakterystyka tego warzywa pozwala na sadzenie zarówno w centralnej, jak i północnej części kraju.. Wyróżnia się okrągło-owalnym kształtem, żółtą barwą skórki i miąższu.. Kwiatostany Corolla biały odcień.. Mieszanki traw gazonowe.. Zakresy zawartości białka od 3 do 3,5% witaminy C i - 12 mg na 100 g produktu.Posiada następujące cechy ziemniaki "gala": opis odmiany, zdjęcie które zostały przedstawione w tym artykule, można zacząć od tego, że roślina ta ma lekko falisty,.. ziemniaczane kwiaty są małe, białe; bulwy wzrost średniej wielkości owalu, średnia 120 g, pokryte bladożółtego skórce z niewielką .Wczesna odmiana ziemniaka - GALA - firma nasienna GRANUM.. Najbardziej narażeni na porażkę przez rhizoctonia.. Wymagane są dokładne czasy lądowania, inne, gdy sprzątanie nie odbywa się w odpowiednim czasie, trzeci jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia i wahania pogody.Wygląda jak standardowy ziemniak, o czym świadczy charakterystyka: jego masa wynosi 85-130 gramów, zawartość skrobi wynosi 13,4-17,8%, a okres dojrzewania jest średni wcześnie.. Z roku na rok rośnie liczba osób wybierających tę odmianę ze względu na jej parametry jakościowe.. Kolor miąższu.Uniwersalna odmiana ziemniaków Gala: wydajność, bezpretensjonalność, długie przechowywanie Ziemniaki długo i mocno zajęły miejsce "drugiego chleba"..

Sadzeniaki ziemniaka.

Liście są duże, pośrednie, wyrażone na zielono.. Krzew Pół-pionowy, średni wzrost i typ pośredni.. Niska wrażliwość na raka, strup, fuzariozę, verticilliosis, alternaria.. Wartość odżywcza warzywa jest również świetna.. Zboża ozime.. W uprawie wykazują podwyższone wymagania wodne.. Ziemniaki Gala zapewniają bardzo wysoką wydajność, a zbiory są duże.. Sposoby sadzenia ziemniaków; Różnorodność czosnku GulliverGala NN.. Przeczytaj także te artykuły.. Korona kwiatostanu jest duża, biała.Charakterystyka ziemniaków Gala Na wybór wpływa wysoka wydajność, bezpretensjonalna pielęgnacja, walory smakowe i dietetyczne ziemniaków.. Wysoka jakość jadalna Gali utrzymuje się przez cały okres przechowywania.. Masa jednej bulwy waha się od 100 do 120 g.Charakterystyka bulwy Gala Potato.. Skórka jest średniej grubości, gładka.Ziemniaki "Gala" potrafią bez wystarczającej ilości wody przez długi czas, ale jest to obarczone faktem, że bulwy będą mniejsze - około 70 gramów.. Mocne i słabe strony kultury.. Wysoka odporność na wiele chorób.. Pędy ziemniaczane są półproste, pędy mają 30-50 cm wysokości, krzew jest umiarkowanie rozłożony, z ciemnozielonymi pofałdowanymi arkuszami.. Jest to stosunkowo niewiele, a tych, którzy dążą do zdrowej diety należy jeść dokładnie Gala ziemniaki.. Wśród wad odmiany Gala warto zauważyć tylko niestabilność wirusa skręcenia liści, zarazy bulw późnej i ryzoctoniozy, wobec której konieczne jest dodatkowe leczenie..

Gala to wczesna odmiana ziemniaka.

Niewątpliwie rolę odgrywa również szybkie dojrzewanie plonu.. W obecności letniej rezydencji lub osobistej działki wielu próbuje uprawiać domowe ziemniaki.CHARAKTERYSTYKA ODMIAN ZIEMNIAKA Opracowanie: mgr inż. Irena Stypa, IHAR - PIB, Zakład Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka w Boninie .. Gala 50,2 1,0 jadalna, wczesna B Pirol 15,8 0,3 przetwórstwo - chipsy, śr. wczesna BC Przedstawiciel hodowcy HZPC Polska Sp.. Gala jest odmianą jadalną, wcześnie dojrzewającą, wysokoplenną, o typie spożywczym A/B - B, kształtnych bulwach, nadających się do pakowania.. Zboża jare.. Odmiana ziemniaka galowego: opis .Opis odmiany ziemniaka Gala znacznie różni się od zwykłych ziemniaków.. Jakie są cechy tej odmiany Ziemniaki galowe należą do klasy wczesnego dojrzewania.Gala ziemniaków jest dość odporna na wiele chorób i pokonaj stonka z Colorado.. Hodowca.. Żadna nowoczesna rodzina w wielu krajach świata nie może się obejść bez tej bulwy.. Cechuje go średnia wielkość, gładka skórka i płaskie oczka.. Oczy są bardzo małe.Germańscy hodowcy wyhodowali te korzenie na początku XXI wieku.. Dzięki kształtowi bulw okrągło-owalnemu do owalnego w połączeniu z płaskimi .Odmiana gali ziemniaczanej: charakterystyka, recenzje Każda odmiana ziemniaka, która jest uprawiana przez ogrodników, ma swoją własną charakterystykę..

Wczesne.Charakterystyka jadalnych odmian ziemniaka z grupy bardzo wczesnych i wczesnych.

Najlepiej jest stosować środki zapobiegawcze w walce z chorobą.Apr 20, 2022Jun 12, 2021Aug 10, 2021ZIEMNIAKI GALA Z POLSKIEGO ROZMNOŻENIA, KLASA A, KALIBRAŻ 35-55MM, OPAKOWANIE 25 KG, CENA ZA 25 KG Ziemniaki Gala to wczesna odmiana ziemniaka jadalnego o kształtnych okrągło-owalnych do owalnych bulwach, gładkiej skórce oraz płaskich oczkach.. Gala ziemniaków należy do klasy wczesnych dojrzałych.. Bulwy uprawy można uznać.. Przeznaczenie.. z o.o. Taurus 44,4 0,8 przetwórstwo - chipsy, śr. wczesna BC .Gala to rodzaj stołu o delikatnym smaku i jasnożółtym miąższu.. Masa bulw wynosi 70-110 g, a okelli są rzadkie.. Jak uprawiać ziemniaki Gala?. Gala to odmiana która nie ulega przebarwieniu się, zarówno w trakcie jak i po ugotowaniu.Charakterystyka odmiany Półkierunkowe krzewy ziemniaczane "Gala" mają średnią wysokość.. Jak sadzić rośliny .Aby dowiedzieć się więcej o ziemniakach Gala, opis odmiany można rozpocząć od wyglądu rośliny.. Pojawili się w Rosji w 2008 roku.. Liście na krzaku są również średniej wielkości, duże, ciemnozielone, lekko faliste na brzegach, pozwalają roślinie tolerować ciepło bez problemów.. Zawartość skrobi w bulwach jest minimalna - około 13%, ale dużo karotenu, witaminy C, potasu i białka.. Wady obejmują tylko niestabilność niektórych chorób roślin.Charakterystyka ziemniaków galowych Jakie są cechy charakterystyczne odmiany..

Należą do nich nie tylko rak ziemniaka, ale także ryzoctonioza, czarna noga i inne.

Ciemnozielone blaszki liściowe są faliste na brzegach, co pomaga im dostosować się do ciepła.. Opinii razvaristosti scharakteryzować jako dobre, i smakowitość oceniano na 9 punktów na 10.. Krzewy są średniej wielkości z mocną łodygą.. Mieszanki traw drogowe.. Korzenie są wydłużone - owalne, pokryte stosunkowo gładką skórką w kolorze żółtym.. Dlatego ziemniaki mogą być włączone do menu diet dla dzieci i osób starszych.Ziemniaki Gala nie ciemnieją po przetworzeniu.Młode bulwy można łatwo czyścić mechanicznie, co również jest uważane za zaletę odmiany.. Ta grzybica atakuje łodygę w jej dolnej części i korzeniach.. Mieszanki pastewne.. Struktura jest gęsta i włóknista, nie kruszy się podczas gotowania, nie ściemnia, dobrze trzyma kształt.. Bulwy.Zawartość skrobi do 13%.. Kwiatowe korony średniej wielkości, mlecznobiałe barwienie.. Pędy proste, stabilne, średniej wysokości, pokryte dużymi liśćmi o bogatym zielonym odcieniu.. Bardzo wczesne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt