Liczby mieszane klasa 4 pistacja

Pobierz

Co musisz wiedzieć o dodawaniu i odejmowaniu?. Lekcja 1 Temat: Ułamek jako część całości.. Liczby i działania: Co to jest suma, różnica, iloczyn, iloraz?. Nauczysz się zamieniać ułamki niewłaściwe na liczby mieszane i odwrotnie, a także dowiesz się, jak znaleźć miejsce ułamka na osi liczbowej.Ponad 600 bezpłatnych filmów edukacyjnych do nauki matematyki, chemii, fizyki i biologii, zgodnych z podstawą programową.. Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej Rysunek z opisami.. Liczby mieszane i ułamki niewłaściwe na osi liczbowej .. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy 07:29.. Liczby takie jak 6 7 i 1 7 będziemy nazywać ułamkami zwykłymi.. Przeczytaj uważnie materiały zamieszczone poniżejW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. 839 223 To rodzaj który ma czeéé catkowii i utamkowq.. Temat: Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej (11.. Info Przygotowanie Udostępnianie Do pobrania.. Ułamki właściwe na osi liczbowej 07:08.. Lekcja 1 - cz.2 .. Janiny Sieklickiej w Czernicach BorowychW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Porządkowanie ułamków właściwych, niewłaściwych i liczb mieszanych 11:26.. Kwadrat i sześcian ułamków zwykłych i liczb mieszanych 10:30.. 7 : 3 2 całe i 1 reszty 2 reszta z dzielenia mianownik uła mka (liczba, przez którą dzielisz) całośc i = 1-3 7 3-= Title: Zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną Author: Pi-stacja Matematyka Subject:Zestaw materiału dla klasy IV Drodzy Uczniowie!Rozplanujcie pracę..

Liczby mieszane.

O ile więcej, o ile mniej?. Autorzy i materiały.Ułamek zwykły jako część całości 04:14.. Dzielenie liczb naturalnych przez ułamki zwykłe 06:36. wg Aga36.adcinek jednastko,v/ Zielona kropka na osi liczbowej zaznaczony jest ulamek: adcinek jednastko,v/ Zielonq kropkq na osi liczbowej zaznaczony jest umek:Wynik dzielenia zapisz w postaci liczby mieszanej.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaUłamek zwykły jako część całości 04:14.. Zapis: ułamek siedem trzynastych.Matematyka - klasa 4.. Przygotowanie.Mnożenie liczb mieszanych 09:16.. Dla uczniów szkół podstawowych oraz liceum i technikum.Szkoła Podstawowa im.. Ułamki właściwe na osi liczbowej 07:08.. Ile razy więcej, ile razy mniej?. Wykonaj teraz zadanie 8 w zeszycie ćwiczeń na stronie 67.. Proszę o obejrzenie filmów, które ułatwią zrozumienie tematu:- gdy liczby różnią się ilością cyfr po przecinku, np. 0,8 > 0,08 bo 0,80 > 0,08 (zgodnie z zasadą, że na końcu łamka dziesiętnego możemy zapisać tyle zer ile jest potrzebnych, a powstały ułamek i tak będzie równy (taki sam): np. 0,3 = 0,30 = 0,300 = 0,300 000 = 0,3 000 000 4.. Ułamek zwykły jako wynik dzielenia 05:34.. Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach .Ułamki zwykłe i liczby mieszane - Skracanie i rozszerzanie ułamków.. Zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną 06:30..

Liczby mieszane na osi liczbowej 05:29.

Dowiesz się z niej co to jest ułamek, jak jest zbudowany, oraz czym są licznik i mianownik.. Z tego filmu dowiesz się: czym się różni ułamek właściwy od ułamka niewłaściwego, co to jest liczba mieszana.. Ułamek zwykły jako wynik dzielenia 05:34.. Czego chcemy się dziś nauczyć?. Ułamki właściwe, niewłaściwe i liczby mieszane 05:37.. Ułamki właściwe, niewłaściwe i liczby mieszane 05:37.. Obejrzyj teraz drugi film (kliknij w poniższy link, lub skopiuj go i wklej w wyszukiwarkę Internetową)Oct 30, 2020Liczba umieszczona nad siódemką oznacza, ile z tych części wzięto.. 36 Liczby mieszane Ulamki niewlašciwe przedstawione w postaci calošci i ulamka wlašciwego nazywamy liczbami mieszanymi.. Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalne 07:24.. Liczby mieszane.. Dzielenie ułamków zwykłych przez ułamki zwykłe 05:56.. Liczby mieszane na osi liczbowej 05:29.MATEMATYKA Temat: LICZBY MIESZANE Rozwiązania zadań prześlij do 23.03.2020 r. na adres: 1.. Uczymy sięZawsze możesz zajrzeć do zeszytu, gdy będziesz samodzielnie zamieniał ułamki niewłaściwe na liczby mieszane.. Dzielenie liczb mieszanych 05:40.. Liczba zapisana nad kreską to licznik ułamka, liczba zapisana pod kreską to mianownik ułamka.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka Skracanie i rozszerzanie ułamków..

... Liczby mieszane .

2.Temat lekcji: Ułamki i liczby mieszane na osi liczbowej.. Zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną 06:30.. Będziemy zaznaczać ułamki zwykłe na osi liczbowej oraz odczytywać ułamki zwykłe zaznaczone na osi liczbowej.. Omówienie i rozwiązanie zadań 1, 3, 4, 5 str .Mar 10, 2022Matematyka - klasa 4-8 Darmowe video lekcje z matematyki Darmowe video lekcje z matematykiLiczba mieszana Ulamek niewéciwy To taki utamek, u którego licznik jest wiekszy niž mianownik.. Liczby mieszane na osi liczbowej 05:29.Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób znaleźć miejsce liczby mieszanej na osi liczbowej, - jak zaznaczyć liczbę mieszaną na osi liczbowej.Bardziej.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak porównać liczby mieszane, - czy liczba mieszana, która ma mniej całości, może być większa, - co zrobić, gdy w części .Porównywanie liczb mieszanych 08:24.. Lekcja 1 - cz.1 .. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaZadania i ćwiczenia z matematyki - klasa 4.. Lekcja 1 - cz.4 .. Podstawa programowa.. Co musisz wiedzieć o mnożeniu i dzieleniu?. Kreseczka, która oddziela liczby w ułamku to kreska ułamkowa.. Porządkowanie ułamków właściwych o takich samych mianownikach 05:34.. Zamiana liczby mieszanej na ułamek niewłaściwy 07:29..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt