Jak zakończyła się historia romea i julii

Pobierz

Po kilku sekundach już nie żył.. Historia toczy się w Weronie i Mantui.. w której rozważysz , czy doświadczenia życiowe bohaterów literackich mogą być .Czekał na wybudzenie się Julii.. Kiedy Szekspir ożywił Romea i Julię , świadomie wybrał na swoich bohaterów dwie młode postacie.. Po przeczytaniu niezwłocznie pojechał na cmentarz w Weronie.Główni bohaterzy dramatu Szekspira Romeo i Julia, kierowali się w życiu miłością i intuicją.. Julia dostaje krople które ją usypiają na jakiś czas gdy romeo dowiaduję się że julia nieżyję postanawia kupić w aptecę truciznę i iść na cmentarz zabić się gdy się zabija , julia się budzi i gdy widzi że romeo nieżyję wbija sobie sztylet w serce i oboje umierająJak skończyła się miłość Romea i Julii .. Historia "Romea i Juli",,Romeo i Julia" to jeden z najbardziej znanych dramatów Williama Szekspira, a tytułowi bohaterowie to najbardziej znana w literaturze para kochanków.. Chciał mu podziękować.Romeo i Julia mieli nadzieję, że spełnią się słowa księdza.. SUBUJ KANAŁ I ZOSTAW DZWONECZEK, ABY WIEDZIEĆ O WSZYSTKICH NOWYCH FILMACH: zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Przywołaj kontekst- przypomnij historię Romea i Julii z dramatu Szekspira.. Julia była zadowolona z potajemnego ślubu.- Teraz będziemy parą- mówi Romeo do Julii.- O, tak mój Romeo!- z ucieszeniem odpowiada Julia.- Ojciec Laurenty odprawi nam… Czytaj dalej →Inne zakończenie historii Romea i Julii..

Jak zakończyła się ich historia?

Młodzi ludzie darzą się pięknym, czystym, szczerym uczuciem, jednakże nie może się ono spełnić, gdyż rodziny obydwojga są ze sobą od dawna zwaśnione, wskutek czego w żadnej z nich uczucia ich dzieci nie są akceptowane.. Wtedy wyjęła sztylet i przebiła się nim.. Z drugiej strony molestowanie dziecka przez osobę dorosłą jest naganne.Tam pożegnał się ze swoją ukochaną i wypił truciznę.. Anthony Bouchard, senator stanowy z Wyoming, który walczy o miejsce w Izbie Reprezentantów, zdecydował się na szokujące wyznanie.. Na samym końcu, dwie walczące rodziny, Monteki i Kapulety, łączą się .Senator z USA miał dziecko z 14-latką.. Po śmierci Juliet budzi się ze śmiertelnego transu, w którym została umieszczona, zobaczy martwe ciało Romea i dźgnie się sztyletem.Wymień wszystkie albo prawie wszystkieodruchy warunkowe i bez warunkiwe 2021-06-13 09:47:12; Jak napisałem rozprawke poniżej 200 słów to będzie ona brana pod uwage?. W nocy kochankowie wyznali sobie miłość.Romeo spożywa swoją truciznę i umiera, jednak Julia szybko budzi się i odkrywa, że Romeo jest martwy u jej boku.. Pewnego dnia Romeo wraz z Julią wybrali się do Ojca Laurentego, z prośbą o małżeństwo.. Jednak Julia tak to wszystko przeżywała, że nie kryła swoich uczuć i jej mama przez przypadek usłyszała jak Julia mówiła, że bardzo kocha Romea i nie wyobraża sobie bez niego ..

"Gdyby ta historia zakończyła się inaczej..."-.

Romeo jak się dowiedział o śmierci Julii szybko poszedł na miejsce ich potajemnych spotkań.. Romeo, musimy stąd uciekać zanim dopadną nas Werończycy!. Klara i Wacław z Zemsty Aleksandra Fredry Spotykają się w tajemnicy przed swymi opiekunami, ale ich miłość nie jest tak romantyczna jak uczucie Romea i Julii.Tam pożegnał się ze swoja ukochaną i wypił truciznę.. Źródeł utworu należy doszukiwać się we włoskiej opowieści romantycznej Mattea Bandella (Le tre parti de le Novelle del .Z historią Romea i Juli Zosię i Tadeusza łączy jeszcze jeden ważny motyw - ich miłość połączyła zwaśnione przed laty rodziny Sopliców i Horeszków.. Pytania .. Zakonnik, który wcześniej grał wesele Romeo i Julii, błaga Juliet, by uciekła z nim.. Pół godziny później Julia się obudziła i zobaczyła leżącego przy niej martwego Romea.. Szkoła - zapytaj eksperta (1049) Szkoła - zapytaj eksperta (1049) Wszystkie (1049) Język angielski (715) Język polski (149) Matematyka .Pewnego dnia Romeo wraz z Julią wybrali się do Ojca Laurentego, z prośbą o małżeństwo.. A z drugiej strony, czy nie takie jest życie ?. W całym utworze utrzymuje się jeden wątek główny, mowa tu o watku miłosnym.. Pod koniec przyjęcia Julia dowiedziała się, że Romeo pochodzi z rodu Montekich.. jak wyglada kompozycja tragedii?Jeżeli filmik Ci się spodobał, nie zapomnij o łapce w górę!.

Język polski.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Jak zakończyła się miłość Romea i Julii?

Nikogo nie było w pokoju więc wszedł.. 2021-05-17 13:00:20 Pomocy, Napisz rozpr.. Romeo przybywa do grobu Julii i wierząc, że nie żyje, połyka raczej fiolkę z trucizną niż życie bez niej .. Związek ten porównywał do historii Romea i Julii.Takie samo zakończenie ma historia Romea i Julii ze słynnego dramatu Williama Szekspira.. Po przeczytaniu niezwłocznie pojechał na cmentarz w Weronie.Romeo i Julia Williama Shakespeare'a .. I tak oto zakończyła się historia Romea i Julii.Jules Salles-Wagner, Romeo i Julia, ok. 1898, olej na płótnie, Najsłynniejsza miłość świata - tak zwykło się mówić o uczuciu, jakie połączyło literacką parę, Romea i Julię.. Proszę krótko i zwięźle i na… poniżej.. Ja jestem z tych osób, które kochają happy end'y, ale historia ,,Romeo i Julii" bardzo mi się spodobała.Romeo i Julia - dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira napisany we wczesnym stadium jego kariery.. Staje się też okazją do poszukiwania przyczyn, które doprowadziły do tego, że miłość młodych ludzi skończyła się tragicznie.Sztuka "Romeo i Julia" kończy się samobójstwami Romea i Julii.. Doszło wtedy też do pierwszego pocałunku.. Niestety nie udaje im się to, ponieważ.. poleca 79 %.. Pocałował ją, a ona nagle otworzyła oczy.Czasami żałowałam, że historia zakończyła się ich.śmiercią, dlatego wolę czytać teraz powieści romantyczne, bo rzadko kiedy bohaterowie umierają na końcu..

2021-05-27 16:48:55 Karta pracy historia klasa 8 2021-05-18 22:03:40; Jak sie nie stresowac?

- Teraz będziemy parą- mówi Romeo do Julii.. Wtesy Romeo zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.. Pół godziny później Julia się obudziła i zobaczyła leżącego przy niej martwego Romea.. Romeo, który znajdował się w Mantui pewnego słonecznego dnia dostał list w którym była opisana cała intryga Ojca Laurentego, iż Julia została pochowana, lecz nie martwa tylko żywa.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Po kilku sekundach już nie żył.. Robią wszystko, aby się pobrać gdyż chcą zgładzić kłótnie między Montekami, a Kapuletami, jaka istnieje od lat.. Wtedy wyjęła sztylet i przebiła się nim.. Wrócili do swoich domów i postanowili na razie nikomu nic nie mówić o planowanym ślubie.. Dlaczego nie mogli być razem?. Julia była zadowolona z potajemnego ślubu.. Powiedział, że gdy miał 18 lat, 14-latka zaszła z nim w ciążę.. - O, tak mój Romeo!- z ucieszeniem odpowiada Julia.Inne zakończenie historii Romea i Julii.. Romeo odezwał się pierwszy - Ukochana nareszcie jesteś!. Zarówno wtedy, jak i teraz, dwoje nastolatków uprawiających seks za zgodą jest całkowicie zrozumiałe.. Juliet odmawia i dźga się sztyletem Romeo, także umierając.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie .Co oznaczają prawa Romea i Julii dla nastolatków.. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków.. Romeo chciał jeszcze zobaczyć się z ojcem Laurentym.. Jak się poznali?. Romeo, który znajdował się w Mantui pewnego słonecznego dnia dostał list w którym była opisana cała intryga Ojca Laurentego, iż Julia została pochowana, lecz nie martwa tylko żywa.. .Baza wiedzy / Język polski / Rozprawka.. Przenoszenie akcji dramatu Williama Shakespeare'a w inne realia ma nie tylko przybliżyć historię Romea i Julii współczesnemu odbiorcy.. Widział ją śpiącą na lóżku.. Historia ich romantycznej i tragicznej zarazem miłości nie przestaje inspirować.Jak Romeo i Julia Dodano: śr., 2018-08-08 11:42 , ostatnia zmiana: czw., 2018-08-09 11:01 Wojna w Kosowie, która wybuchła w 1998 i zakończyła się rok później, do dziś jest związana z ogromną traumą.W dramacie mamy szansę zobaczyć jak gwałtownie i dynamicznie rozrasta się to uczucie, jak wiele kochankowie będą w stanie dla siebie zrobić, ile poświęcić, tak że nawet śmierć nie wyda się im straszna: możliwość niepowodzenia się planu księdza w ogóle nie przeraża Julii, gdyż jest ona zdecydowana być tylko z Romeo, jak .Historia ich miłości zaczęła się na balu w domu Capuletów należącym do rodziny Julii..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt