Karta pracy ania z zielonego wzgórza

Pobierz

Druga część sagi została wydana.Podsumowanie Anny z Zielonego Wzgórza.. Do wszystkich , którzy kochają świat !. wg Zfoksmaciaszczyk.. bezmyélny e oprysldiwy honorowy b}yskotliwy energiczny inteligentny pojetny solidny zdolny samolubny spostrzegawczy ambitny popçdliwy mšciwy szlachetny kapryényKarta pracy 2 Ania z Zielonego Wzgórza Karta pracy 2 - Ania z Zielonego Wzgórza O której z postaci można powiedzieć, że: jest niezwykle małomówna.. Maryla obawia się, że może, podobnie jak brat, ulec urokowi dziecka.. Gdy wsiada z Anią do powozu, dowiaduje się, że brat umówił się z parobkiem, aby ten mu pomagał.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".. Jak wyglądała Ania?. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.. Napisz kilkuzdaniową wypowiedź zachęcającą do przeczytania książki Ania z Zielonego Wzgórza.. zestaZestaw zawiera 3 karty, każda w trzech wersjach: pustej, kolorowej i w przykładowy sposób wypełnionej.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. Rozpoczynamy omawianie przepięknej powieści pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" (Temat należy opracować w zeszycie) Temat: "Milion razy lepiej być Anią z Zielonego Wzgórza niż Anią znikąd" - czyli losy panny Shirley Dom to słowo jest jednym z najważniejszych słów w życiu każdego człowieka..

Karta pracy 3 - Ania z Zielonego Wzgórza CHARAKTERYSTYKA ANI SHIRLEY.

Karty zostały opracowane w taki sposób, żeby uczniowie mogli pracować z nimi samodzielnie, .Załącznik do kart pracy, tematy 5.1 i 5.4 Ania z Zielonego Wzgórza To powieść o nastoletniej Ani Shirley, która szuka akceptacji i miłości.. • W imieniu Maryli lub Mateusza napiszcie kilkuzdaniową wypowiedź o dziewczynce.. Pomoże Ci w tym następujące ćwiczenie: Możesz przerysować oś wydarzeń do zeszytu i rozbudować ją, dodając dodatkowe informacje lub ilustracje.. W powieści Ania z Zielonego Wzgórza prezentacja.. Akcja Anne of Green Gables rozgrywa się pod koniec XIX wieku w Avonlea, fikcyjnej wiosce na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.. Wiele razy trafiała z domu dziecka do ludzi, którzy jej nie rozumieli.. Posłuchaj fragmentu rozdziału "Zdumienie Mateusza" opisującego dziewczynkę.. Pomyliłam si´ w ocenie Ani, lecz nic w tym dziwnego, gdy .Ania z Zielonego Wzgórza - 3 karty.. (16.04) Temat lekcji:Perypetie Ani z Zielonego Wzgórza.Plik test 2.pdf na koncie użytkownika kasia.staniszewska1 • folder Ania z Zielonego Wzgórza • Data dodania: 7 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Klasa 5 Klasa 6 Polski..

Montgomery - Odmiana rzeczowników przez przypadkiKarta pracy 1.

Możesz skorzystać z podpowiedzi i dokończyć poniższe zdania.Przypomnij sobie, jakie były losy Ani, zanim trafiła na Zielone Wzgórze.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Polski.Poranek na Zielonym Wzgórzu Anię napawa smutkiem myśl o odesłaniu jej do domu sierot.. Anne Shirley jest 11-letnią sierotą, która nigdy nie miała kochającej i stabilnej rodziny.. 3.Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. nie potrafi ukryć swojego wścibstwa.. Temat: Jaka jesteś, Aniu, ShirleyAnia z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do charakterystyki Ani Shirley Śmierć Pułkownika, A. Mickiewicz Latarnik, H. Sienkiewicz - karta może się przydać do charakterystyki Skawińskiego F. Molnar, Chłopcy z Placu Broni J. Słowacki, W pamiętniku Zofii Bobrówny A. Mickiewicz, Pan Tadeusz, Księga ILucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza .. Jesteś między nami - to zestaw kart pracy przygotowany dla uczniów, którzy mają trudności w nauce języka polskiego.. Wydawnicze dzieje cyklu "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery na ziemiach polskich.. Dorastała w rodzinach zastępczych, w których traktowano ją bardziej jak służącą niż córkę.Cele.. Ania i jej droga ku dorosłości (elementy charakterystyki)Inspiracją do stworzenia powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" była m.in. notatka z gazety opisująca przypadek pewnego małżeństwa, któremu przez pomyłkę oddano do adopcji ..

1.Karta pracy 2 Marzenia Ani 1 W chmurkach narysuj pi´ç rzeczy, o których marzyła Ania.

W tym celu wykonajcie następujące zadania.. Wykorzystaj słownictwo zamieszczone w ramce.Ania Z Avonlea: Anię z Zielonego Wzgórzu, zna już każdy czytelnik, czy ten mały, czy duży.. W zestawie znajdują się następujące karty: 1.. Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Wymagania: minimum 200 słów, na komputerze.. Pytanie: Co było marzeniem Ani przed przybyciem na Zielone Wzgórze?. 2 Napisz w formie notatki odpowiedê na pytanie: Co pomagało Ani zapomnieç o rozpaczy.. Ciekawostki o L.M.. w życiu kieruje się surowymi zasadami.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Ania z Zielonego Wzgórza - miejsce akcji Połącz w pary.. W powieści obserwujemy, jak przez cztery lata po przyjeździe na Zielone Wzgórze mała Shirley zmienia się z brzydkiego kaczątka w piękną i odpowiedzialną młodą pannę.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA czytanie ze zrozumieniem.doc, TEST ANIA.doc Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Dziękuję, za pracę..

polonistka z duszą ... Karta pracy Przydawka KLASA 6. polonistka z duszą ...Karta pracy 3 Mieszkaƒcy Avonlea ... tych osób.

Wypowiedzi bohaterów powieÊci "Ania z Zielonego Wzgórza" Postacie i ich charakterystyczne cechy Szcz´Êciem, Marylo, nie nale˝´ do tych ludzi, którzy nigdy nie chcà przyznaç, ˝e si´ pomylili.. Pamiętaj o: tytule,Na podstawie wybranych fragmentów z książki przedstawcie dom na Zielonym Wzgórzu, w którym przebywała Ania.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Praca pod kierunkiem dr hab. Anny Grucy, Kraków: Instytut INiB UJ, 136 s., 71 poz. ABSTRAKT Od ponad stu lat Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery oraz dalsze książkiTemat lekcji:Poznajemy przygody Ani - "Ania z Zielonego Wzgórza"Lucy Maud Montgomery.. Nauczyciel wita się z klasą i sprawdza obecność 2.. W końcu dziwny zbieg okoliczności sprawia, że znajduje prawdziwy dom u Maryli i Mateusza Cuthbertów.. Ania z Zielonego Wzgórza Teleturniej.. uczeń potrafi omówić elementy świata przedstawionego (czas akcji, miejsce akcji, bohaterowie, problematyka, zdarzenia) w "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery; uczeń potrafi napisać opowiadanie w odniesieniu do świata przedstawionego w lekturze.. Ponownie jednak zachwyca się widokiem z okna, drzewem, strumykiem.. Okrešl czas wydarzeó przedstawionych w powiešci.Jul 24, 2020"Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5. w nieco wyniosły sposób traktuje bliźnich.. Pamiętaj o zastosowaniu słownictwa oceniającego.. • Narysujcie symbol tego domu, a wokół wypiszcie związane z nim skojarzenia.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. uczeń potrafi napisać charakterystykę Ani Shirley.Hoły, Joanna (2011).. ,,Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń Połącz w pary.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. ma spore poczucie humoru..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt